Під час проведення антитерористичної операції виникла необхідність в будівництві блок-постів та спорудженні лінії оборони.

Традиційно для відпочинку особистого складу використовуються армійські намети, але вони не створюють захист.

Саме для забезпечення захисту в польових умовах, компанія «ВІАКОН УКРАЇНА» розробила і створила «Модульні укриття з гофрованої сталі» (МУГС). Це збірні металеві конструкції, які складаються з несучого каркасу типу MultіPlate GL-3, і торців, які складаються з окремих елементів: вхідної групи, системи вентиляції, евакуаційним виходом. МУГС відносяться до фортифікаційних споруд котлованного типу.

Застосування:

МУГС призначені для відпочинку особового складу, укриття від обстрілу противника або несприятливих погодних умов. Також модульні укриття використовуються для розміщення командного пункту, медпункту, складу і т.д.

Компактні розміри (2,24х2,73х6,39 м) і невелика вага дозволяють в короткі терміни проводити монтаж / демонтаж укриття з використанням мінімуму техніки.

В укритті розташовуються десять підвісних ліжок, які призначені для відпочинку особового складу і при необхідності, використовуються як ноші. Також для забезпечення комфортних умов при зниженні температури зовнішнього середовища, в укритті передбачено влаштування твердопаливної печі з варильною поверхнею.

Глибина засипки укриття залежить від наявності ґрунтової води і можливостей землерийної техніки, але не менше 1,2 м для захисту від артилерійських обстрілів

Монтаж / демонтаж

Доставка МУГС (в розібраному вигляді) здійснюється до місця монтажу вантажним автомобільним транспортом. Майданчик для складування повинен бути рівний та вільний від сторонніх предметів. Розвантажуються елементи спеціальними розвантажувальними механізмами: автокраном, екскаватором, маніпулятором.

При відсутності розвантажувальної техніки, розвантаження можна проводити вручну, при цьому забороняється скидати металеві елементи з борта автомобіля, щоб не пошкодити цинкове покриття.